Apel do Prezydenta RP Andrzeja Dudy

Apel do Prezydenta RP Andrzeja Dudy

Dziś przed pałacem prezydenckim w Warszawie, przedstawiciele KWW JOW Bezpartyjni zaprezentowali oficjalny apel do Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Robert Raczyński(Prezydent Lubina- bezpartyjny samorządowiec) apelował do Prezydenta o pełne zaangażowanie na rzecz frekwencji podczas referendum oraz objęcia patronatem prawdziwej debaty dotyczącej pytań referendalnych.

Piotr Guział – Lider Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej, Bezpartyjny Radny Warszawy, przedstawił pomysł wydłużenia referendum do dwóch dni, tak jak to było w przypadku referendum dotyczącego wstąpienia do Unii Europejskiej.

Z kolei Łukasz Mejza, najmłodszy radny Sejmiku Lubuskiego, podkreślił znaczenie bezpartyjności Prezydenta oraz apelował o oddanie decydującego głosu bezpartyjnym. Jak podkreślił, poza młodzieżą która uwierzyła w zmianę, to właśnie ludzie bezpartyjni stanową 98% naszego społeczeństwa i to z ich głosem należy się liczyć.

Pełna treść Apelu:

Szanowny Panie Prezydencie,

Piszemy do Pana jako część bezpartyjnej większości Polaków. Jako część 98 procent społeczeństwa. Wierzymy, że Pan także jest i będzie Prezydentem bezpartyjnym.

Dziś jest Pan już na prezydenckiej służbie. Oznacza ona wywiązywanie się nie tylko
z obowiązków zapisanych w Konstytucji, ale także tych nie zapisanych, które leżą jednak w interesie naszego narodu. Takim obowiązkiem jest przywrócenie wiary w demokrację. Krokiem na tej drodze był wynik wyborów prezydenckich. Wszystko wydawało się przesądzone na długo przed kampanią. To wiara w zmianę, wiara w to, że warto walczyć do końca przyniosły zwycięstwo Andrzejowi Dudzie. Zagłosowała na Pana bezpartyjna większość. W tym młode pokolenie, które nie chce dłużej szukać dla siebie szans za granicą. Chce je mieć tu w Polsce. Nie wolno dzisiaj niszczyć nadziei, że to obywatele mają decydujący głos, że demokracja ma sens tylko wtedy gdy z niej korzystamy.

Dlatego apelujemy do Pana Prezydenta o pełne zaangażowanie na rzecz frekwencji podczas referendum oraz prawdziwej debaty o pytaniach referendalnych. Jeśli wszelka władza pochodzi od ludzi i Pan Prezydent hołduje temu fundamentalnemu prawu demokracji na pewno  podejmie  konkretne  działania. Dziś każdy dzień, w którym nie mówi się o referendum i nie prowadzi debaty to strata dla Polskiej demokracji. O to do Pana apelujemy. Czeka na to cała bezpartyjna Polska!