Podziękowania po zbiórce podpisów

Podziękowania po zbiórce podpisów

Przyjaciele,
Dziękujemy wszystkim, którzy zjednoczyli się w inicjatywie JOW Bezpartyjni i podjęli wyzwanie zbudowania obywatelskiego i jedynego w pełni bezpartyjnego komitetu. Ostatnie tygodnie to nasza wspólna walka o zebranie odpowiedniej liczby podpisów potrzebnych do rejestracji komitetu.
Na „własnej skórze” odczuliśmy, jak bardzo nieprzyjazna jest obecna ordynacja, która premiuje partie i utrudnia działanie komitetów obywatelskich. Dochodzi do tego brak zaufania społeczeństwa do polityki, który powoduje ogromną niechęć do jakichkolwiek działań politycznych. To były nasze wspólne problemy w każdym z okręgów.
Dzisiaj wiemy, że KWW JOW Bezpartyjni w 15 okręgach zebrał ponad 5000 podpisów, są to: Legnica, Wałbrzych, Kalisz, Poznań, Piła, Częstochowa, Sosnowiec, Rybnik, Opole, Kielce, Krosno, Białystok, Elbląg, Toruń, Siedlce.
W kolejnych 5 okręgach: we Wrocławiu, Radomiu, Łodzi, Katowicach i Warszawie 1, bylibyśmy w stanie zebrać wymagane podpisy do końca dnia. Jednak aby zarejestrować listy w całej Polsce, potrzebowalibyśmy 21 okręgów z zebranymi podpisami.
Niestety, zabrakło nam dwudziestego pierwszego okręgu, który zagwarantowałby nam start ogólnopolski i rejestrację list we wszystkich 41 okręgach.
Zebraliśmy doświadczenia, mamy zbudowane ogólnopolskie struktury i jest to nasz kapitał na działanie w najbliższej przyszłości.
Wszyscy wykazaliśmy się determinacją i zaangażowaniem w tę inicjatywę. Wierzymy, że stworzyliśmy sieć współpracy samorządowców i inicjatyw obywatelskich na przyszłość. Gratulujemy walki do końca i dziękujemy wszystkim Wam, wspaniałym ludziom, którzy poświęcili swój czas, siły i energię w walce o obywatelską, bezpartyjną Polskę.

5Patryk Hałaczkiewicz – szef sztabu KWW JOW Bezpartyjni